Transfer Standard Transfer Digital Transfer jen logo

Co je transferový tisk

Transferový tisk nebo také tisk na přenosový papír je druh speciální sítotiskové technologie. Tiskne se sítotiskem na přenosový papír s tenkou vrstvou silikonu nebo na průhlednou transferovou fólii. Potisk se aplikuje na daný textil nažehlením. Působením tlaku a teploty se roztaví vrstva lepidla, která je natištěna jako poslední vrstva a tento proces umožní ukotvení tisku do struktury tkaniny. Už nebudete muset čekat na textil s potiskem, my dodáme transfery a Vy si kdykoli za pár minut potisknete oblečení dle aktuální potřeby. Samotné transferové tisky Vám při pokojových standardech vydrží půl roku bez ztráty kvality, takže se můžete pohodlně předzásobit. Oproti sítotisku jsou transferové tisky levnější a přitom zachovávají jeho výhody: odolnost, kvalitu, jen tak se neopere a má stálé barvy. Transferové tisky jsou dodávány buď na silikonovém papíru nebo na průhledné fólii, která umožnuje přesné umístění tisku na textil.

Jak a čím se transfery nažehlují?

Stačí si pořídit speciální tepelný lis, jehož cena se zpravidla vrátí už po jednom roce a vydrží více jak 10 let běžného používání. Tepelný lis se vybírá především podle velikosti Vašich potisků. Jinak řečeno, pokud budete potiskovat přes celá záda a ještě malá přední loga, budete potřebovat tepelný lis s velkou plotnou. Jestliže budete potiskovat jen malé obrázky, například klasické logo na levé prso, stačí Vám jedna z těch nejmenších velikostí lisu. 
Velice žádané jsou takzvané kulaté žehličky určené na čepice, ty se kromě čepic dají použít i na malá loga či labely u triček a dalšího textilu. 

Standardy, které musí žehličky splňovat:
Teplota 140 až 180 °C
Tlak 0,5 - 0,7 Mps (5 až 7 bar)
Čas 7 až 15 vteřin

Doporučujeme DRUCKTECH
Můžeme Vám doporučit zažehlovací lisy firmy DRUCKTECH, která vyrábí vlastní řadu těchto přístrojů. Pro další informace například o cenách zažehlovacích lisů nebo o technických specifikacích přístrojů vyplňte poptávkový formulář, následně budete kontaktováni pověřenou osobou. (Osobní údaje z tohoto poptávkového formuláře bude mít k dispozici společnost T-SHIRTS 4U, slouží pouze pro potřeby kontaktu viz výše a nebudou následně jinak zpracovávány).

Napište nám a ozveme se Vám

Nažehlení ve třech krocích

krok 1

Najděte vhodné umístění

krok 2

Na pár vteřin stlačte

krok 3

Odlepte transferový papír od potisku

Jak se o transferové tisky starat?

O transferové tisky nemusíte mít žádnou přehnanou starost, stačí je udržet při běžných pokojových standardech a uzavřené obálce, aby barva na tiscích zbytečně nevyschla, což se při správném skladování děje asi po 6 měsících. Potisk aplikovaný po této době nemá potřebnou vláčnost a může na oblečení začít praskat.

Již potisknuté oblečení perte ideálně na 30°C, naruby a nepoužívejte sušičku. Při žehlení se snažte potisku vyhýbat či ho velice jemně "vyžehlete" z rubu, nicméně ideální je, jako u každého potisku, potisknuté místo nežehlit vůbec. Tisk v žádném případě neloupejte nebo neseškrabujte.